single

5 naturalnych składników łaskawych dla wrażliwej skóry

Nawet mycie twarzy zwykłą wodą zaburza równowagę pH. Należy również unikać maseczek oczyszczających - wysuszą one skórę i mogą doprowadzić do odwodnienia. Najlepszym wyborem będą naturalne składniki.

Siemię lniane

Siemię lniane powszechnie przyjmuje się je jako pożyteczny dodatek do oczyszczania z toksyn. Te nasiona w postaci maseczek są w stanie działać na skórę twarzy i szyi nie gorzej niż najbardziej zaawansowane kosmetyki. Len swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza składowi chemicznemu. Łuski nasion zawierają linokofeinę, linocynamarynę, glukozyd linamaryny i ester metylowy. Same nasiona zawierają wiele witamin i minerałów, kwasy organiczne, białka, węglowodany, enzymy i fitoestrogeny.

  • filochinon (nadaje nasionom właściwości wybielania skórki i radzenia sobie z pigmentacją);
  • niacyna (poprawia koloryt skóry i usuwa drobne zmarszczki);
  • tiamina (działa odmładzająco);
  • kwas foliowy (pomaga komórkom skóry zwalczać stany zapalne: łagodzi zaczerwienienia, swędzenie, ból);
  • cholina (dobrze działa na wrażliwą skórę, koi, łagodzi podrażnienia);
  • kwas alfa-linolenowy omega-3 (silny przeciwutleniacz, stymuluje regenerację skóry, redukuje zmiany związane z wiekiem).

Siemię lniane jest wysoko cenione w kosmetyce: działa jak kosmetyk filmowy. Po kilku zabiegach z taką maską skóra staje się miękka, gładka, wygładzona. Drobne zmarszczki znikają, a kontur twarzy i szyi zostaje napięty.

Aby napiąć skórę twarzy i wygładzić zmarszczki, należy zalać 1 łyżkę siemienia lnianego wrzątkiem (½ szklanki), mocno przykryć na wierzchu, najlepiej zawinąć. Nakładaj na twarz. Po wyschnięciu jednej warstwy nałóż więcej - 5-6 warstw. Podczas zabiegu lepiej położyć się, zrelaksować, ponieważ twarz powinna być nieruchoma.

łyżeczka z miodem

Miód

Miód to jedna z najzdrowszych potraw stworzonych przez naturę. Istnieje tysiące sposobów i metod wykorzystania miodu dla zdrowia organizmu. Stosowany jest jako środek leczniczy i profilaktyczny. A jakie są zalety miodu dla skóry? Cukry w miodzie mają tendencję do zatrzymywania płynów. Film utworzony przez miód po nałożeniu z niego maski pomoże również zachować wodę w komórkach. Ma właściwości antyseptyczne, dzięki substancjom znajdującym się w miodzie, szybciej goją się rany, ustępują stany zapalne i zaczerwienienia. Dlatego jest wskazany dla osób, które mają problematyczną skórę. Miód doskonale odżywia starzejącą się skórę twarzy, a nawet hamuje procesy starzenia. Miód chroni skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. Miód na skórę można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi składnikami. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybieraj świeże produkty i używaj wysokiej jakości miodu.

Awokado

Awokado jest niezwykle bogate w skład: pęczek witamin (A, B1, B2, D, E, K, PP), lecytyna, fitosterole, skwalen, cynk, kwas oleinowy itp. Taka kompozycja doskonale działa na wysuszenie i starzenie się skóry, a także wszystkich innych typów skóry późną jesienią i zimą. Lecytyna to niezbędny składnik niezbędny do regeneracji skóry, skwalen to naturalny emolient, który zmiękcza i wygładza skórę.

Do zabiegów kosmetycznych potrzebujesz miękkiego awokado, które jest rzadko kupowane do celów spożywczych. Prawie wszystkie maski z awokado są przeznaczone do długotrwałego działania, aby „wchłonąć” wszystkie mikroelementy i witaminy, których potrzebuje skóra minimum 20-25 minut. Maseczki nakłada się zawsze na suchą, oczyszczoną skórę, omijając okolice oczu (można nałożyć na oczy kawałki świeżego ogórka lub herbaty rumiankowej), wcześniej przygotować miejsce na wygodne spędzenie czasu podczas działania maski.