single

Sephora nazywa te kosmetyki "wegańskimi", ale są one testowane na zwierzętach!

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Wspaniale jest widzieć, że Sephora posiada coraz większą kolekcję produktów cruelty-free i wegańskich marek!

W swoim sklepie internetowym mają sekcję poświęconą wyłącznie wegańskiemu makijażowi, wegańskiej pielęgnacji skóry, wegańskiej pielęgnacji włosów i wegańskim zapachom.

Dodali również filtr "Vegan" w preferencjach składników. Dzięki temu możesz zawęzić wyszukiwanie produktów, aby pokazać tylko te, które są wegańskie.

Uwielbiam tę nową funkcję, ale zauważyłam, że kilka produktów, które zostały skategoryzowane jako "wegańskie" przez Sephorę, pochodziły od marek, które nie były nawet wolne od okrucieństwa. To znaczy, marki, które testują na zwierzętach, zostały uznane przez Sephorę za wegańskie.

Related:

Przewodnik do zrozumienia różnicy między kosmetykami "Cruelty-Free" a "Vegan"

Dlaczego nie można ufać filtrowi "Vegan" Sephora?

Sephora nie wyjaśnia jak klasyfikuje i wyróżnia produkty w kategorii produktów wegańskich. Jedyną rzeczą, którą widzę, a która wspomina o kryteriach, jest baner w nagłówku, który mówi "Vegan Beauty to Love. Wysoce wydajne formuły bez produktów pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych."

Tak więc, bazując na tym jednym zdaniu, zakładam, że jedynym kryterium klasyfikacji produktów Sephora jako "Vegan" jest to, że nie są one tworzone z użyciem składników zwierzęcych lub produktów ubocznych. I detalista nie bierze pod uwagę, czy marka lub produkt były testowane na zwierzętach, gdziekolwiek na świecie.

Niestety, oznacza to, że wiele marek, które umieszczają w swojej wegańskiej sekcji, pochodzi od marek, które pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że marka sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testowanie na zwierzętach jest wymagane przez prawo.

Wegańskie" kosmetyki, które były testowane na zwierzętach

W tym poście, dzielę się niektórymi markami i ich produktami, które Sephora oznaczyła jako 'Vegan', ale w rzeczywistości nie są one Cruelty-Free. Abyście mogli uniknąć tych testowanych na zwierzętach marek podczas zakupów w Sephorze.

Myślę, że Sephora jest zdecydowanie na dobrej drodze do zaoferowania szerokiego wyboru wegańskich kosmetyków. Myślę jednak, że musi lepiej odfiltrować marki, które pozwalają, by ich produkty były testowane na zwierzętach. Albo Sephora musi być bardziej surowa w swoich wegańskich kryteriach i standardach.

Origins NIE jest wolne od okrucieństwa!

Origins nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. Origins jest również własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie

jest wolna od okrucieństwa. Origins twierdzi, że nie wierzy w testy na zwierzętach, jednak "niektóre kraje, w których Origins jest sprzedawany, wymagają testów na zwierzętach na wszystkich importowanych kosmetykach w ramach procesu bezpieczeństwa regulacyjnego." W związku z tym produkty Origins są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.
Clinique NIE jest wolny od okrucieństwa!

Clinique nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. Clinique jest również własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie

jest wolna od okrucieństwa. Clinique twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach na swoich produktach lub składnikach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jego imieniu, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymagane przez prawo. Prawo wymaga, aby produkty Clinique były testowane na zwierzętach, jeśli są sprzedawane w Chinach.
Klorane NIE jest wolne od okrucieństwa!

Klorane nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. Klorane twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach na żadnym ze swoich produktów. Jednak twierdzą: "Sprzedajemy nasze produkty w Chinach i testy narzucone przez lokalne przepisy są wykonywane przez laboratoria akredytowane przez chińskie władze. Niektóre z tych testów są wykonywane na zwierzętach. Nie zgadzamy się na tę praktykę; jednak nie możemy się jej sprzeciwić." W związku z tym, produkty Klorane są wymagane przez prawo, aby były testowane na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.


Laneige NIE jest Cruelty-Free!

Laneige nie jest cruelty-free, jej produkty są sprzedawane w Chinach. Laneige jest również własnością Amorepacific, spółki matki, która również nie

jest wolna od okrucieństwa. Laneige ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Amorepacific. Stwierdzając, że nie testują na zwierzętach, ale wyjątki od tej prinicple będą stosowane, jednak jeśli testy na zwierzętach są wymagane lub związane przez lokalne rządy lub prawa. Produkty Laneige są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.
Algenist NIE jest wolny od okrucieństwa!

Algenist nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. Algenist twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzenie testów w jego imieniu, chyba że wymaga tego prawo, przepisy lub organ rządowy. Produkty Algenist są wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.


Bobbi Brown NIE jest wolne od okrucieństwa!

Bobbi Brown nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. Bobbi Brown jest również własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie

jest wolna od okrucieństwa. Bobbi Brown twierdzi, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jego imieniu, chyba że wymaga tego prawo. Produkty Bobbi Brown są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.
Caudalie NIE jest wolne od okrucieństwa!

Caudalie nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. Caudalie twierdzi, że żaden z jego produktów lub składników, których używa, nie jest testowany na zwierzętach, zgodnie z europejskimi przepisami. Jednak stwierdzają, że "w Chinach, gdzie nasze produkty są dystrybuowane, władze mogą narzucić losowe testy na zwierzętach." W rezultacie, produkty Caudalie są wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.


Eve Lom NIE jest Cruelty-Free!

Eve Lom nie jest cruelty-free, jej produkty są sprzedawane w Chinach. Eve Lom twierdzi, że nie testuje na zwierzętach i nigdy nie prosi innych, aby robili to w jej imieniu. Jednakże, jeśli organ międzynarodowy żąda takich testów dla bezpieczeństwa lub oceny regulacyjnej, niestety, jest zobowiązany do przestrzegania. Produkty Eve Lom są wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach, gdy są sprzedawane w Chinach.


GLAMGLOW NIE jest Cruelty-Free!

GLAMGLOW nie jest cruelty-free, jego produkty są sprzedawane w Chinach. GLAMGLOW jest również własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie

jest wolna od okrucieństwa. GLAMGLOW twierdzi, że nie testuje swoich produktów na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów na zwierzętach w jego imieniu, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymagane przez prawo. Produkty GLAMGLOW są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach, jeśli są sprzedawane w Chinach.
Kolekcja Sephora NIE jest wolna od okrucieństwa!

Prywatna marka Sephora, Sephora Collection nie jest wolna od okrucieństwa. Sephora Collection jest sprzedawana w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla wszystkich importowanych kosmetyków. W rezultacie, sama marka Sephora nie jest wolna od okrucieństwa.