single

Hydrolat z róży – możliwe zastosowania

Hydrolat z róży damasceńskiej

Oferta naturalnych hydrolatów jest cały czas coraz większa. Świadomość konsumentów rośnie, co skutkuje odchodzeniem od drogeryjnych toników. Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie rozwiązań naturalnych. Wynika to między innymi z tego, z czym trzeba zmierzyć się, stosując kosmetyki na bazie drażniącego alkoholu. Do negatywnych konsekwencji stosowania takich preparatów zalicza się między innymi reakcje alergiczne oraz dotkliwe podrażnienia. Naturalny hydrolat to środek, który nie tylko świetnie tonizuje, ale również poprawia kondycję ogólną skóry. I co najważniejsze: na pewno w nawet niewielkim stopniu jej nie szkodzi.

Obecnie wybierać można spośród wielu hydrolatów. Ten, który jest najbardziej popularny powstał na bazie kwiatów róży damasceńskiej. Jest on niezwykle delikatny dla skóry, wykazuje silne właściwości nawilżające, a do tego naprawdę pięknie pachnie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że cieszy się on ogromną popularnością.

Hydrolat w roli mgiełki do twarzy

Naturalny hydrolat z róży ma naprawdę szerokie zastosowanie. Hydrolaty na ogół dobrze nawilżają skórę, ale nie każdy robi to tak świetnie, jak ten z róży damasceńskiej. Wystarczy spryskać twarz mgiełką różaną, aby natychmiast poczuć orzeźwienie i ulgę. Taki zabieg sprawdza się w przypadku skóry skłonnej do napięć. Warto wykonywać go zaraz po tym, jak dokładnie ją oczyściliśmy.

Zarówno woda, jak i szereg różnych produktów mogą wpływać na naturalne pH skóry. Decydując się na stosowanie szczoteczki sonicznej bądź rękawicy do demakijażu, musimy się z kolei liczyć z usunięciem ze skóry twarzy naturalnej warstwy ochronnej. To kolejny powód, dla którego po umyciu twarzy warto sięgnąć po mgiełkę różaną. Po wchłonięciu się wody, warto na twarz nałożyć krem o działaniu liftingująco – nawilżającym.

Po różaną mgiełkę można sięgać nie tylko wieczorem podczas oczyszczania twarzy. Sprawdzi się również w ciągu dnia, na przykład w trakcie opalania. Osoby, których skóra jest wrażliwa, wykazuje skłonność do powstawania podrażnień powinny zawsze nosić przy sobie hydrolat z róży damasceńskiej. Wystarczy regularnie spryskiwać nim twarz, aby skóra była zdecydowanie lepiej ukrwiona. Posiadacze skóry wyjątkowo skłonnej do alergii mogą samodzielnie przygotować hydrolat. Wystarczy zmieszać zwykłą wodę z wodą różaną, zachowując proporcję 1:1.

hydrolat z róży

Hydrolat w roli tonika do twarzy

Hydrolat doskonale sprawdza się również jako tonik. Wskazać można szereg czynników zmieniających pH skóry, co skutkuje poważnymi problemami. Pojawić mogą się reakcje alergiczne, stany zapalne, a nawet uciążliwy dyskomfort. Pielęgnując skórę, należy zadbać o to, aby zawsze miała ona prawidłowe pH. Idealnie nadaje się do tego woda kwiatowa w formie toniku. Jak ją stosować? Postawić można na jedną z dwóch metod. W przypadku pierwszej wystarczy po prostu spryskać płatek kosmetyczny hydrolatem, a następnie delikatnie przetrzeć nim twarz. Druga metoda jest dużo bardziej wydajna. Spryskuje się twarz hydrolatem, a także przeciera płatkiem kosmetycznym.

Ci, którym nie obcy jest los środowiska naturalnego mogą sięgnąć po ekologiczne waciki jednorazowe. Dostępne są też chusteczki produkowane z ekologicznej bawełny. Z uwagi na to, że ten prosty zabieg powtarzać należy każdego dnia, warto zadbać o to, aby w możliwie najmniejszym stopniu przyczynić się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Hydrolat w roli wcierki do włosów

Hydrolatu z róży można używać do spryskiwania całego ciała. Lubi go nie tylko skóra, ale również włosy, które bardzo lubią wodę kwiatową. Decydując się na stosowanie hydrolatu do włosów, można albo postawić na spryskiwanie, albo modną ostatnio wcierkę.