single

Manicure Zero Waste + Zrównoważone lakiery do paznokci

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam malować paznokcie w moich cotygodniowych postach #VeganManiMonday, ale starając się żyć w sposób bardziej zrównoważony, staram się znaleźć sposób na zmniejszenie ilości odpadów bez rezygnacji z mojego uzależnienia od lakieru do paznokci.

W tym poście podzielę się z Wami produktami do paznokci, które są przyjazne dla środowiska, w tym listą nietoksycznych i wegańskich lakierów do paznokci, które polecam, a także zmywaczami do paznokci i wielorazowymi zmywaczami do paznokci.

Manicure Zero Waste

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby przejść na zero odpadów, jest po prostu wykorzystanie tego, co się aktualnie ma! A kiedy nadchodzi czas pozbycia się zużytego lub starego lakieru, musimy pamiętać o tym, co dzieje się z nim po zakończeniu cyklu życia.

Zanim więc przejdziemy do listy ekologicznych produktów do paznokci, zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: czy lakier do paznokci nadaje się do recyklingu?

Czy butelki po lakierze do paznokci nadają się do recyklingu?

Niestety, większość programów recyklingowych nie przyjmuje butelek po lakierach do paznokci, ponieważ są one uważane za odpady niebezpieczne i nie mogą być poddane recyklingowi

.

Na przykład w Vancouver w Kanadzie mój lokalny zakład recyklingu nie

przyjmuje butelek po lakierach do paznokci i twierdzi, że powinny one trafić do kosza na śmieci.

(Jeśli znasz jakieś kreatywne sposoby na ponowne wykorzystanie lub przerobienie starych lakierów do paznokci lub ich butelek, daj mi znać)!

W Twojej okolicy możesz znaleźć punkt recyklingu, który przyjmuje puste szklane butelki po lakierze do paznokci, ale pamiętaj, że większość pokrywek i pędzelków nie nadaje się do recyklingu

.

W związku z tym najlepiej jest szukać nietoksycznych i ekologicznych buteleczek po lakierze do paznokci z pokrywkami nadającymi się do recyklingu lub kupować produkty marek, które prowadzą program recyklingu.

Przyjazny dla środowiska, wegański lakier do paznokci

Niestety, nie ma na rynku lakieru do paznokci, który byłby całkowicie bezodpadowy, ponieważ lakier do paznokci jest w zasadzie polimerem, czyli tworzywem sztucznym. Jeśli więc chcesz mieć naprawdę bezodpadowy manicure, być może będziesz musiała całkowicie zrezygnować z lakierów do paznokci.

Osobiście uwielbiam malować paznokcie i nie jest to coś, z czego chciałabym jeszcze zrezygnować. Z moich badań wynika, że istnieją sposoby na bardziej świadome robienie zakupów, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko.

Kupowanie nietoksycznych, wegańskich i wolnych od 10 substancji lakierów do paznokci to jeden z najlepszych sposobów na ochronę naszej planety, zwierząt i naszego zdrowia.

Lakier do paznokci 10-free oznacza, że nie zawiera 10 szkodliwych składników, takich jak formaldehyd, toluen, DBP, kamfora, żywica formaldehydowa, ksylen, parabeny, substancje zapachowe, ftalany lub składniki pochodzenia zwierzęcego.

Należy również unikać brokatowych lakierów do paznokci, nawet jeśli twierdzą, że nie zawierają 10 substancji i są wegańskie. Błyszczyki w lakierach do paznokci to w zasadzie mikroplastik, który nie ulega rozkładowi i trafia do naszych oceanów.

Porzuć więc chemiczne i brokatowe lakiery do paznokci i wybierz te nietoksyczne, wegańskie i zrównoważone marki lakierów do paznokci:

Drewniana nakrętka Wegańskie buteleczki z lakierem do paznokci

Jak już wcześniej wspomniano, zakrętki butelek z lakierem do paznokci nie nadają się do recyklingu. Niektóre marki cruelty-free i wegańskie lakiery do paznokci zamieniły plastikowe wieczka nie nadające się do recyklingu na drewniane zakrętki, które można zdjąć i poddać recyklingowi.

Habit Cosmetics, Zao Organics i Nails Inc

. oferują nietoksyczne i wegańskie lakiery do paznokci z drewnianymi nakrętkami, które można poddać recyklingowi.

Ale Sienna

jest moją ulubioną wegańską i zrównoważoną marką lakierów do paznokci, oto dlaczego kocham Siennę: Sienna - Vegan & Sustainable Nail PolishSienna

to certyfikowana firma typu B Corporation produkująca wegańskie i zrównoważone lakiery do paznokci. Nakrętki ich lakierów do paznokci wykonane są z lokalnego, nierodzimego drewna chwastów. Formuła lakierów do paznokci Sienna jest nietoksyczna, wegańska i wolna od okrucieństwa, a w ich produkcji nie stosuje się mikroplastiku i brokatu.

Ich siedziba i magazyn korzystają w 100% z energii odnawialnej, a wszystko, co produkują, odbywa się na terenie Australii, co pozwala im utrzymać niski ślad węglowy.

Opakowania Sienna w 100% nadają się do recyklingu, są drukowane na papierze pochodzącym w 100% z lokalnego recyklingu, a także oferują program recyklingu, w ramach którego klienci mogą zwracać puste butelki.


Marki wegańskich lakierów do paznokci z programami recyklingu

Poza Sienną, która oferuje program recyklingu dla swoich klientów, znalazłam jeszcze kilka innych marek cruelty-free i wegańskich lakierów do paznokci, które również oferują własne programy recyklingu.

tenoverten

Tenoverten

to nietoksyczny salon pielęgnacji paznokci, którego właścicielkami są kobiety, a który ma swoje siedziby w Nowym Jorku, Los Angeles i Austin. Tenoverten oferuje również szeroki wybór 8-wolnych, okrutnych i wegańskich lakierów do paznokci.

Ponadto, tenoverten współpracuje z firmą Chemwise w zakresie recyklingu starych butelek po lakierach do paznokci, w tym plastikowych nakrętek i pędzelków. Przynieś do salonu wszystkie stare butelki po lakierach dowolnej marki, a oni je dla Ciebie zutylizują.

Côte

, z siedzibą w Los Angeles, oferuje swoim klientom 10% zniżki na kolejne zakupy, jeśli przyniosą oni zużyty lakier do recyklingu.

Podczas Miesiąca Ziemi firma Zoya

umożliwia klientom wysyłanie butelek po lakierach do paznokci dowolnej marki i wymianę ich na nowy lakier Zoya, a za każdą wymienioną butelkę otrzymają 5 dolarów kredytu.

Marki przyjaznych dla środowiska wegańskich lakierów do paznokci

Jeśli nie możesz znaleźć wegańskich i nietoksycznych lakierów do paznokci z drewnianymi lub nadającymi się do recyklingu zakrętkami, albo takich, które oferują program recyklingu, poszukaj marek, które świadomie prowadzą zrównoważoną działalność. Przeczytaj sekcję Informacje na ich stronie internetowej i kupuj od marek, które mają politykę społeczną i środowiskową, jak Kester Black

. Kester Black

Kester Black

jest również certyfikowaną przez B Corp, zrównoważoną i wegańską marką lakierów do paznokci. Firma i wszystkie jej produkty są w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, wolne od okrucieństwa i wegańskie.

Ich wodorozpuszczalne i oddychające lakiery do paznokci są wolne od 10 substancji i nie zawierają formaldehydu, toluenu, DBP, kamfory, żywicy formaldehydowej, ksylenu, parabenów, substancji zapachowych, ftalanów ani składników pochodzenia zwierzęcego lub testowanych na zwierzętach.

Kester Black projektuje swoje produkty z myślą o ich końcowym okresie użytkowania i stosuje opakowania, które w jak największym stopniu nadają się do recyklingu. Wszystkie pudełka wysyłkowe są wykonane w 100% z niepowlekanego materiału pochodzącego z recyklingu i drukowane tuszami sojowymi, a torby wysyłkowe są wykonane z wapienia pochodzącego z recyklingu.

Ponadto firma Kester Black przekazuje 2% wszystkich przychodów na cele społeczne.

Dazzle Dry

DazzleDry

to kolejna marka, którą polecam. Opracowany przez bio-organicznego chemika, ich nietoksyczny i wegański system pielęgnacji paznokci nie zawiera nitrocelulozy, co oznacza, że nigdy się nie przeterminuje, więc możesz zużyć butelkę do samego końca, ograniczając w ten sposób niepotrzebne odpady.

Ponadto firma Dazzle Dry stosuje ekologiczne materiały opakowaniowe, takie jak biodegradowalne orzeszki ziemne, a w zakładach produkcyjnych stosuje się rygorystyczne metody recyklingu w celu zmniejszenia ilości odpadów na wysypiskach. Firma wycofuje się również z używania jednorazowych tworzyw sztucznych i współpracuje z WeForest Project, gdzie za każdy zakup sadzi drzewo.

Lakier do paznokci CarbonFree™️firmy Mineral Fusion

to kolejna świetna ekologiczna opcja, którą polecam, zwłaszcza, że ich produkty są przystępne cenowo i można je znaleźć w drogerii. Mineral Fusion nawiązało współpracę z CarbonFund.org, aby zneutralizować swój wpływ na planetę.

Obliczając emisję dwutlenku węgla powstałą podczas produkcji lakierów do paznokci, Mineral Fusion przekazuje fundusze na projekty związane z efektywnością energetyczną, leśnictwem i energią odnawialną, aby zrównoważyć emisję.


Pilnik do paznokci Zero Waste - szklany pilnik

Moja mama podarowała mi szklany pilnik do paznokci 8 lat temu i używam go od tamtej pory. Nadal świetnie się trzyma i od tamtej pory nie musiałam używać ani kupować innych pilników do paznokci.

Pilnik

do paznokci Zero WastePilniki szklane,

znane również jako pilniki kryształowe, to poddane obróbce chemicznej, hartowane kawałki szkła, które delikatnie polerują paznokcie i uszczelniają warstwy keratyny na brzegach paznokci, zapobiegając ich łamaniu i odpryskiwaniu.

W przeciwieństwie do pilników o zbyt dużej ziarnistości, które mogą być zbyt szorstkie i powodować rozdwajanie krawędzi paznokcia, pilniki szklane są delikatniejsze dzięki swojej gładkiej, ale mocnej powierzchni.

Są one również bardzo łatwe do czyszczenia przy użyciu wody z mydłem, dzięki czemu możesz bez problemu używać ich wielokrotnie.

Gdzie kupić kryształowy pilnik?

Amazon sprzedaje wiele szklanych pilników, ale należy pamiętać, że niektóre z nich są w zbyt dużych i/lub plastikowych opakowaniach.

Jeśli kupujesz na Amazonie, postaraj się znaleźć taki, który ma minimalne opakowanie. Mimo że jest to szkło, jest bardzo wytrzymałe i nie stłucze się, więc nie potrzebujesz plastikowego etui.

Ja przechowuję swój szklany pilnik w aksamitnym etui, które zostało do niego dołączone, podobnym do tego z Amazona.

Sienna Byron Bay oferuje również szklany pilnik do paznokci, który nie generuje żadnych odpadów.


786 Cosmetics - Zero Waste Nail Polish Remover

Zmywacz do paznokci Zero Waste

Przestawiłam się z acetonowego zmywacza do paznokci na zmywacz na bazie soi i wody i moje paznokcie są dzięki temu dużo szczęśliwsze.

Zmywacze na bazie wody i naturalne lakiery do paznokci wymagają wprawdzie więcej czasu i cierpliwości w porównaniu z chemicznymi i acetonowymi zmywaczami do paznokci, ale są one o wiele delikatniejsze dla moich paznokci, nie wysuszają ich i nie mają też tego silnego chemicznego zapachu.

Szukaj zmywaczy sojowych i zero-waste, pakowanych w szklane butelki, które mogą być ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi. Polecam 786 Cosmetics, Karma Naturals, Sienna i Priti NYC.


Zmywacze do paznokci o zerowej zawartości odpadów

Zamień waciki i kulki na wielorazowe płatki do usuwania lakieru do paznokci, takie jak te z filcu bambusowego, które ostatnio kupiłam na Etsy.

Podkładki do zmywacza do paznokci zero waste

Używałam tych płatków do zmywacza do paznokci zero waste niezliczoną ilość razy i moim zdaniem są tego warte, ponieważ dzięki nim wiele jednorazowych płatków bawełnianych nie trafiło na wysypisko śmieci.

Używaj płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku w taki sam sposób, jak zwykłych płatków bawełnianych, a po zakończeniu pracy opłucz je pod wodą bez mydła i pozostaw do wyschnięcia.

Ja używam swoich już od ponad miesiąca i chociaż po kilku użyciach nie wyglądają najlepiej, to nadal świetnie się trzymają i nikt oprócz mnie ich nie zauważy.

Wegańska wskazówka:

Niektóre płatki do zmywacza do paznokci wielokrotnego użytku są wykonane z filcu wełnianego, więc poszukaj takich, które są wykonane z innych materiałów, takich jak włókno bambusowe, aby uzyskać alternatywę bez udziału zwierząt.

No i proszę! Kilka moich wskazówek dotyczących zero odpadów i zrównoważonych produktów do paznokci, które polecam, aby żyć jak najbardziej etycznie!

JavaScript jest obecnie wyłączony w tej przeglądarce. Włącz ją ponownie, aby zobaczyć tę zawartość.