single

Jak połączyć działanie olejków oczyszczających z innymi produktami myjącymi?

Żel kremowy

Olejek wielofunkcyjny, który dodamy do żelu oczyszczającego pozwoli nam nie tylko wzmocnić jego działanie oczyszczające – pomóc spłukiwać tłuste kremowe produkty, ale też sprawi, że ten będzie mieć lepszą konsystencję. Dodatkowo wyeliminujemy jego drażniące właściwości i nie dopuścimy do nadmiernego odwonienia cery. Olejek wielofunkcyjny można też dodać do emulsji myjącej czy mleczka. Dodanie olejku pozwoli na stworzenie delikatnej kremowej konsystencji. Kompozycja doskonale sprawdza się, jeśli chodzi o usuwanie nierozpuszczalnych w wodzie zanieczyszczeń oraz zapobiega nadmiernemu wysychaniu skóry, tak podczas samego jej oczyszczania, jak też po myciu.

Krem myjący

Podobnie jak w poprzednim przypadku do mleczka czy emulsji dodajemy nieco oleju wielofunkcyjnego. Zapewni on skórze filtr niezbędny do jej ochrony oraz skutecznie rozpuszcza wszelkie zabrudzenia, także te, których nie da się zmyć samą emulsją. Jednocześnie całość zyska przepiękną kremową konsystencję. Taka mieszanka jest szczególnie wskazana w przypadku osób o przesuszonej skórze oraz dojrzałej i odwodnionej czy po prostu suchej. Krem należy rozprowadzić po skórze, a następnie spłukać go – koniecznie ciepłą wodą. Za pomocą tego kremu możemy też szybko i łatwo przeprowadzić czyszczenie dwuetapowe.

Niekiedy zdarza się tak, że olejek myjący, choć skutecznie zmywa zabrudzenia, to jednocześnie doprowadza do wysuszenia skóry. Zbytnio domywa skórę, a tym samym doprowadza do jej podrażniania. W takim przypadku skutecznym rozwiązaniem jest dodanie niewielkiej ilości mieszanki olejowej czy oleju roślinnego. Nie tylko zostawi ochronną warstwę na skórze, ale też złagodzi działanie detergentów, które znajdują się w emulsjach myjących. To rozwiązanie, które jest wskazane dla tych osób, które samodzielnie przygotowują w domu olejki wielofunkcyjne.

Teraz oczyszczanie twarzy olejkiem staje się głównym nurtem. Nawet znane firmy, takie jak Neutrogena, mają w swojej ofercie środek do czyszczenia tego typu. Wiele kobiet wybiera oczyszczanie olejkami jako sposób na delikatny demakijaż, ukojenie wrażliwej skóry i ujarzmienie nieubłaganych wyprysków. Używanie olejków zamiast tradycyjnego mydła lub detergentów może również pomóc chronić naturalną warstwę lipidową skóry i żyjące tam dobre bakterie.

Krem myjący

Dla wielu osób „oczyszczanie” kojarzy się z pienistą pianą i płukaniem. Oczyszczanie olejami może obejmować oba te elementy, ale w większości odbywa się za pomocą czystych olejków i myjki zwilżonej ciepłą wodą. Niektóre kobiety, szczególnie te, które stosują się do schematu K-beauty, również stosują oczyszczanie olejkiem, delikatnie myjąc twarz, aby usunąć wszelkie pozostałości oleju. Nakładanie czystych, odżywczych olejków na skórę ma na celu:

  • pozbyć się nadmiaru sebum, tłustej substancji wytwarzanej przez gruczoły na skórze
  • oczyścić zatkane pory, takie jak zaskórniki i zaskórniki
  • usunięcie martwego naskórka, zanieczyszczenia i makijażu.

Płyny do demakijażu często zawierają olej, ponieważ dobrze nadaje się do usuwania beztłuszczowych, na bazie olejów i wodoodpornych formuł ze skóry i rzęs. Tradycyjne środki myjące mogą podrażniać skórę, powodować nadmierne wysuszenie, zaostrzać trądzik i ostatecznie powodują nadmierną produkcję sebum przez skórę po umyciu. Z drugiej strony oczyszczanie olejkami może pomóc zrównoważyć skórę i zablokować nawilżenie. Oleje używane do oczyszczania mogą również mieć właściwości lecznicze, ważne składniki odżywcze lub inne właściwości wzmacniające skórę.

Gotowe środki do czyszczenia olejków są łatwe do znalezienia w Internecie oraz w większości drogerii. Jeśli masz skórę skłonną do trądziku, szukaj produktów, które nie zatykają twoich porów.