single

Najlepszy bezkrustowy i wegański żelowy lakier do paznokci

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Jeśli chcesz, aby Twój lakier do paznokci lub manicure utrzymywał się dłużej niż tydzień bez odprysków, to gorąco polecam wypróbowanie wegańskiego żelowego lakieru do paznokci.

Paznokcie żelowe mogą być malowane przez profesjonalistę w salonie pielęgnacji paznokci lub samodzielnie w domu. Wszystko, czego potrzebujesz, to lampa LED lub UV, których mnóstwo znajdziesz na Amazonie.

Lakier żelowy (znany również jako lakier żelowy soak-off) to szczególny rodzaj lakieru do paznokci, który utwardza się pod lampą LED/UV. Stosujesz je tak jak zwykły lakier do paznokci, ale utwardzasz je pod lampą pomiędzy warstwami.

Jedynym minusem lakieru żelowego jest proces jego usuwania, który wymaga moczenia paznokci przez kilka minut w acetonie lub zmywaczu do paznokci.

Lista marek wegańskich lakierów żelowych do paznokci

Kilka z Was prosiło o listę wegańskich i wolnych od okrucieństwa marek żelowych lakierów do paznokci

. Cieszę się, że w końcu znalazłam wegańskie lakiery żelowe do użytku osobistego lub profesjonalnego.

Poniżej znajduje się lista marek lakierów do paznokci, które nie testują na zwierzętach i oferują wegańskie lakiery żelowe, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, takich jak guanina, perła czy szelak.

2021 Aktualizacja!

Teraz dodałam również informacje o etycznej polityce marki w zakresie wydobycia miki. Było kilka marek, które niestety nie odezwały się do mnie, gdy zapytałam, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Dimension Nails Vegan Gel Nail Polish

Dimension Nails to niezależna, wegańska i wolna od okrucieństwa marka lakierów do paznokci z kolekcją ponad 100 wysokiej jakości kolorów lakierów żelowych, które są również wolne od 10. Lakiery żelowe Dimension Nails utrzymują się przez wiele tygodni bez utraty połysku, pękania, odpryskiwania czy rozmazywania się.

Dodatkowo Dimension Nails potwierdziło, że ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Manucurist Green Flash Gel Polish

Wyprodukowany we Francji, Manucurist ma linię wegańskich lakierów żelowych o nazwie Green Flash. Jest to formuła nie zawierająca 12 składników, wykonana w 84% ze składników pochodzenia roślinnego, a kolor i połysk utrzymują się przez 10 dni.

Firma Manucurist potwierdziła, że ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Triple O Polish - Gel Polish

Triple O Polish jest czarnoskórą marką lakierów do paznokci z wyborem cruelty-free i wegańskich lakierów żelowych. Wszystkie ich kolory żelowe utrzymują się co najmniej 14 dni przy prawidłowej aplikacji. Ponadto, Triple O Polish potwierdziło, że ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Żele Londontown

Wegańskie żele kolorowe Londontown to produkty żelowe stworzone do profesjonalnego użytku i wymagające utwardzania UV/LED. Posiadają ponad 60 kolorów do wyboru, dzięki super pigmentowej formule i szerokiemu pędzelkowi o doskonałym kryciu.

Uwaga: Skontaktowałam się z firmą Londontown, aby zapytać o ich etyczną politykę wydobywania miki, ale nie otrzymałam odpowiedzi.

View this post on Instagram

A post shared by Color Club Nail Lacquer (@colorclubnaillacquer)

ColorClub Gel Nail Polish

Kolekcja żelowych lakierów ColorClub jest wegańska i wolna od okrucieństwa. Mają ponad sto kolorów do wyboru i twierdzą, że utrzymują się przez 2 tygodnie.

Uwaga: Kontaktowałam się z Color Club, aby zapytać o ich etyczną politykę wydobywania miki, ale nie otrzymałam odpowiedzi.

ORLY - Lakier do paznokci GELFX

Wyprodukowany w USA, ORLY GELFX jest wegański i zapewnia, że nie odpryskuje, a jego połysk utrzymuje się do 21 dni. Lakiery ORLY GELFX dostępne są w prawie 200 kolorach.

Uwaga: Kontaktowałam się z firmą ORLY, aby zapytać o ich etyczną politykę wydobywania miki, ale nie otrzymałam odpowiedzi.

Madam Glam Vegan Gel Polish

Madam Glam ma jeden z największych wybór wegańskich żelowych lakierów do paznokci do użytku osobistego i profesjonalnego. Są one dość niedrogie w porównaniu z innymi lakierami żelowymi dostępnymi na rynku. Twierdzą one, że są wolne od 5 substancji i utrzymują się do 4 tygodni idealnego wyglądu i połysku.

Uwaga: Skontaktowałam się z Madam Glam, aby zapytać o ich etyczną politykę wydobywania miki, ale nie otrzymałam odpowiedzi.

Lakiery żelowe MoYou Premium

Firma MoYou z siedzibą w Londynie wprowadziła niedawno na rynek kolekcję żelowych lakierów, które nie zawierają okrucieństwa i są wegańskie, a ich trwałość sięga nawet 20 dni.

Uwaga: Skontaktowałam się z firmą MoYou, aby zapytać o ich etyczne zasady wydobycia miki, ale nie otrzymałam odpowiedzi.

Wegańskie alternatywy dla żelu do polszczyzny

Nie przepadasz za zwykłym lakierem żelowym, ale chcesz mieć długotrwały i lśniący manicure? Wypróbuj te wegańskie zamienniki żelowych lakierów do paznokci:

Picture Curable

Picture Polish, wyprodukowany w Australii, przedstawił alternatywę dla lakierów żelowych - linię lakierów utwardzalnych, które szybko się utwardzają, mają intensywnie błyszczący kolor i długo się utrzymują. Picture Polish twierdzi również, że usuwanie utwardzonego lakieru jest szybkie i łatwe. Jednak, aby móc używać utwardzalnego lakieru, musisz zaopatrzyć się w jedną z ich niestandardowych lamp.

Marki lakierów żelowych wolnych od szkodliwych substancji (może być wegański?)

Potwierdziłam, że poniższe marki nie testują na zwierzętach, ale nie byłam w stanie potwierdzić, czy ich lakiery do paznokci w żelu są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych:

Butter London -

cruelty-free, ale ich lakier PURECURE Peel-Off Lacquer nie jest wymieniony na liście produktów przyjaznych dla wegan

Kiara Sky

- cruelty-free, ale powiedzieli mi, że "nie możemy być uznani za wegan, ponieważ w naszych lakierach i pudrach do zanurzania używamy substancji chemicznych pochodzenia roślinnego" ????????♀️

China Glaze -

już wcześniej mówili mi, że wszystkie ich lakiery są wegańskie, ale okazało się, że w niektórych czerwonych odcieniach używają karminu. Waham się więc, czy mogę z całą pewnością nazwać którykolwiek z ich produktów wegańskim.