single

Domowy peeling - szybki, tani i zdrowy zabieg dla Twojej skóry

Każda kobieta wie, że skóra potrzebuje nawilżenia. Jednak wiele osób zapomina o peelingach, choć są one tak samo ważne dla urody, jak środki nawilżające. Oczywiście na sklepowych półkach można znaleźć wszelkiego rodzaju produkty tego typu. Jednak czasami bardziej interesujące jest wykonanie naturalnego peelingu własnymi rękami.

Do czego służy peeling?

Martwe komórki gromadzą się na powierzchni skóry i nie można ich całkowicie pozbyć się podczas podstawowych zabiegów oczyszczających, dlatego na ratunek przychodzą domowe peelingi. Pomagają:

  • poprawić mikrokrążenie krwi;
  • przyspieszyć procesy metaboliczne w skórze;
  • oczyścić pory, wygładzić ulgę.

W efekcie skóra staje się miękka, gładka i odmłodzona.

Peelingi pomagają przygotować skórę do dalszej pielęgnacji. Po szorowaniu staje się bardziej podatna na działanie nawilżające, odżywcze i korygujące. Jeśli masz cerę normalną i mieszaną, możesz używać peelingu raz lub dwa razy w tygodniu. A jeśli jesteś właścicielkom suchej skóry, lepiej stosować te produkt co 10-14 dni.

Jakie są przeciwwskazania?

Na pierwszy rzut oka peelingi wydają się nieszkodliwe. Jednak każdy produkt, który ma mechaniczny wpływ na skórę, ma wiele ważnych przeciwwskazań. Jeśli masz wysypkę, oparzenia lub podrażnienia, peelingi są przeciwwskazane. W przeciwnym razie dodatkowo zranisz już podrażnioną skórę cząstkami ściernymi. Jeśli na skórze widoczna jest siatka kapilarna, należy zrezygnować z peelingu, zastępując go produktami, które ulegają rozkładowi, zamiast mechanicznie zeskrobywać martwe komórki. Na przykład mogą to być peelingi lub esencje z kwasami AHA, ale bez drobinek złuszczających. Jeśli masz zamiar wykonać depilację laserową, nie rań skóry. Istnieje ryzyko wystąpienia plam starczych. Jeśli jesteś uczulona na składniki produktu, nie stosuj peelingu który go zawiera.

kobieta z kremową maseczką na połowie twarzy

Jak zrobić peeling do ciała

Przygotowanie peelingu do ciała w domu nie jest trudne. Spośród wielu przepisów wybraliśmy dla ciebie najprostsze i najskuteczniejsze.

Peeling kawowy

Drobinki kawy sprawdziły się wielokrotnie w kosmetologii. Pomagają utrzymać pod kontrolą problematyczne obszary ciała, w tym te podatne na cellulit. Domowy peeling kawowy do ciała pomaga zmniejszyć widoczność „skórki pomarańczy”, wygładza i napina skórę. Przygotowanie tego peelingu jest proste:

  • zmielić 200 gramów ziaren kawy w młynku do kawy lub wziąć już zmieloną kawę. Możesz użyć fusów z kawy;
  • do powstałej masy dodać 5 kropli pomarańczowego olejku eterycznego i kilka łyżek oliwy z oliwek;
  • oczyścić i odparować skórę;
  • nanieść produkt na problematyczne miejsca, energicznie wmasowywać przez 10 minut.

Peeling z solą miodową

Połączenie miodu i soli jest popularną opcją nie tylko ze względu na dostępność składników, ale także ze względu na swoją skuteczność. Wyraźnie działa odtruwająco na skórę. Aby przygotować taki peeling, będziesz potrzebować:

  • 200 gramów soli;
  • 100 gramów płynnego miodu.

Trudno jest znaleźć łatwiejszy przepis domowej roboty. Powstały produkt nałóż równomiernie na skórę ciała i rozpocznij masaż. Wykonuj ruch okrężny w górę, stopniowo zmniejszając promień i okresowo zmieniając ciśnienie. Pozostaw miksturę na skórze na kilka minut, aby zintensyfikować efekt. Peeling ten należy nakładać po saunie, ale można go wypróbować po kąpieli.

Peeling nawilżający

Najlepszy domowy peeling można zrobić tylko z banana i brązowym cukrem. Te dwa składniki nie tylko tworzą pyszny deser, ale także zmiękczają skórę. Wymieszaj je i rozpocznij procedurę. Jest jeszcze jedna opcja na naturalny peeling nawilżający. Połącz garść posiekanych migdałów z połową awokado i oliwą z oliwek. Rezultatem jest delikatna mieszanka, która skutecznie nawilża skórę podczas złuszczania. Awokado jest bogate w witaminę E, a oliwa z oliwek skutecznie zwalcza suchość.